dr Elżbieta Kluska-Łabuz

 EmocjeKim jestem

Jestem psycholożką, która łączy pracę naukowo-badawczą z praktyką. Staram się opowiadać „po ludzku” o doniesieniach z zakresu psychologii i przekładać je na praktyczne strategie, dzięki którym możemy wpływać na swoje życie sprawiając, że staje się ono bardziej spełnione, szczęśliwe, dobre, wartościowe, zdrowe i pełne.

Psychologią fascynuje się od ponad 13 lat. Od mniej więcej połowy tego czasu jestem związana z Uniwersytetem SWPS, gdzie uzyskałam tytuł doktora nauk społecznych w zakresie psychologii oraz realizuję się w pracy dydaktycznej i naukowej.

Dodatkowo, jestem interwentem kryzysowym, coachem kryzysowym, trenerem specjalizującym się w tematyce stresu i kryzysu, przedsiębiorcą, współtwórcą marki Coaching Kryzysowy (coachingkryzysowy.pl), właścicielką firmy NewInsight oraz Prezesem Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego.

Co robię

Moją misją zawodową jest pomaganie ludziom w skutecznym i trwałym wprowadzaniu pożądanych zmian w życiu osobistym i zawodowym. Specjalizuję się przede wszystkim w tematyce radzenia sobie ze stresem i kryzysem. Wyróżnia mnie skupianie się na pozytywnych aspektach płynących z doświadczenia stresu i kryzysu oraz na tym jak wykorzystywać takie doświadczenia do własnego rozwoju. 

Jestem autorką kursu STOP STRES – 4S w którym w sposób kompleksowy pokazuję jak zmienić swoje podejście do stresu a tym samym zacząć sobie z nim radzić i wykorzystywać go jako wsparcie w trudnych sytuacjach. 

Moją misję realizuję w dwojaki sposób. Po pierwsze prowadzę liczne szkolenia, warsztaty, seminaria, webinary oraz kursy on-line, w których do tej pory wzięło udział około 4 tyś osób. 

Po drugie, poprzez działalność naukowo-badawczą. Zależy mi bowiem, by opierać swoje kursy na twardych badaniach naukowych. Moje zainteresowania badawcze aktualnie koncentrują się na zagadnieniach z zakresu radzenia sobie ze stresem oraz samoregulacją i dobrostanem psychologicznym.

Dlaczego to robię

Współcześnie wiele osób czuje się w swoim życiu jak w “potrzasku”, są sfrustrowani, samotni, zestresowani, niedocenieni, mają poczucie że ich życie jest jałowe i że dryfują przez nie bez głębszego sensu. Być może Ty również czasami się tak czujesz. Tym czasem, psychologia jednoznacznie pokazuje, że wcale nie musi tak być, nie musisz żyć takim życiem. 

Wierzę, że każdy może poradzić sobie z wszelkimi problemami, stresem czy kryzysami i zacząć żyć inaczej. Warunek jest tylko jeden, należy zacząć dokonywać w sobie zmian i działać nie ustępując do momentu, aż nie nastąpi pożądany efekt. 

Ważne jest dla mnie by ta wiedza docierał do jak największego grona ludzi i by każdy kto zechce mógł z niej korzystać w praktyce. Dzięki temu, mając poczucie pozytywnego wkładu w życie innych – którzy zaczną stawać się szczęśliwsi a przez to będą lepszymi ludźmi i rodzicami – mogę spełniać się zarówno jako psycholog i jako człowiek.

Dodatkowo…

Jestem stypendystką programu Erasmus. Miałam przyjemność odbyć staż w Polish Psychologists’ Association w Londynie. Był to dla mnie bardzo owocny czas, gdyż m.in. współtworzyłam Projekt „City i Ty” skierowany do Polek pracujących w londyńskim City oraz prowadziłam szkolenia dla kobiet w ramach „Akademii Kobiety”. Napisałam również cyklu artykułów popularno – naukowych z psychologii dla „Dziennika Polskiego” w Londynie.

Jestem laureatką konkursu organizowanego przez czasopismo „Charaktery” – wygrałam indeks na psychologię. Napisana przeze mnie praca pt: „Pomiędzy lękiem a nadzieją, człowiek wobec wyzwań współczesności” okazała się na tyle dobra, że otworzyła mi drzwi na wydział psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który zakończyłam  uzyskaniem tytułu magistra psychologii.

Moje życie jest pełne przygód, pasji, ciekawych ludzi i wciąż pojawiających się nowych możliwości. Teraz widzę, że wykonanie jednego właściwego kroku, to droga do odkrycia kolejnych możliwości, które zaczynają pojawiać się niemal automatycznie i dzięki którym, kreuję życie według własnego scenariusza i jestem szczęśliwa.

Prywatnie jestem spełnioną kobietą, żoną i mamą Marcelinki. Obecnie mieszkam na  wybrzeżu więc uwielbiam spacery wzdłuż plaży oraz relaks przy szumie morza. A że pochodzę z gór, to noszę w sobie również miłość do górskich, pieszych wędrówek.

Więcej informacji o mnie przeczytasz na: www.elzbietakluska.pl