Marcin Wysmułek (bazawiedzy.pl): Jest Pani psychologiem, specjalistą od interwencji kryzysowej i coachem. Lista Pani osiągnięć i sukcesów jest długa. Co skłoniło Panią do zajęcia się taka właśnie specjalizacją?
Elżbieta Kluska: Muszę przyznać, że była to dosyć długa droga, poszukiwania siebie w zawodzie psychologa i swojej specjalizacji/niszy. Zawód psychologa daje bardzo szerokie możliwości ale bez specjalizacji, nie da się osiągnąć sukcesu (nie można być specjalistą od wszystkiego).
Moja przygoda ze specjalizacją związaną z kryzysem, rozpoczęła się od szkolenia specjalizacyjnego z coachingu kryzysowego u Piotra Łabuza, który absolutnie zafascynował mnie tą tematyką i nakreślił ogromną potrzebę jaka istnieje na rynku.
To pociągnęło za sobą decyzję o studiach podyplomowych z Psychologii Kryzysu i Interwencji Kryzysowej na SWPS w Warszawie, które jeszcze bardziej utwierdziły mnie w podjętym wyborze.
Natomiast, takim ostatecznym momentem, który przyczynił się do stwierdzenia „jestem na dobrym miejscu” była bezpośrednia praca z klientami, w której doświadczyłam jak wiele dobrego można zrobić, gdy przychodzi do Ciebie osoba naprawdę potrzebująca wsparcia i pomocy a Ty, znając się na swojej profesji, jesteś w stanie jej realnie pomóc.
Na ten moment nie ustaję w ciągłym doszkalaniu się ale wszystko koncentruje się już wokół mojej specjalizacji, gdyż chcę w tej dziedzinie stać się ekspertem.
Co to jest interwencja kryzysowa? Co to w ogóle jest kryzys?
Może zacznę od wyjaśnienie, co to jest kryzys. Tłumacząc to pojęcie, lubię posługiwać się metaforą, która zdecydowanie lepiej obrazuje to zjawisko niż definicja.
Cały artykuł dostępny TUTAJ