Wywiad na temat coachingu kryzysowego

//Wywiad na temat coachingu kryzysowego

Wywiad na temat coachingu kryzysowego

EK_CK

Marcin Wysmułek (bazawiedzy.pl): Jest Pani psychologiem, specjalistą od interwencji kryzysowej i coachem. Lista Pani osiągnięć i sukcesów jest długa. Co skłoniło Panią do zajęcia się taka właśnie specjalizacją?

Elżbieta Kluska: Muszę przyznać, że była to dosyć długa droga, poszukiwania siebie w zawodzie psychologa i swojej specjalizacji/niszy. Zawód psychologa daje bardzo szerokie możliwości ale bez specjalizacji, nie da się osiągnąć sukcesu (nie można być specjalistą od wszystkiego).

Moja przygoda ze specjalizacją związaną z kryzysem, rozpoczęła się od szkolenia specjalizacyjnego z coachingu kryzysowego u Piotra Łabuza, który absolutnie zafascynował mnie tą tematyką i nakreślił ogromną potrzebę jaka istnieje na rynku.

To pociągnęło za sobą decyzję o studiach podyplomowych z Psychologii Kryzysu i Interwencji Kryzysowej na SWPS w Warszawie, które jeszcze bardziej utwierdziły mnie w podjętym wyborze.

Natomiast, takim ostatecznym momentem, który przyczynił się do stwierdzenia „jestem na dobrym miejscu” była bezpośrednia praca z klientami, w której doświadczyłam jak wiele dobrego można zrobić, gdy przychodzi do Ciebie osoba naprawdę potrzebująca wsparcia i pomocy a Ty, znając się na swojej profesji, jesteś w stanie jej realnie pomóc.

Na ten moment nie ustaję w ciągłym doszkalaniu się ale wszystko koncentruje się już wokół mojej specjalizacji, gdyż chcę w tej dziedzinie stać się ekspertem.

Co to jest interwencja kryzysowa? Co to w ogóle jest kryzys?

Może zacznę od wyjaśnienie, co to jest kryzys. Tłumacząc to pojęcie, lubię posługiwać się metaforą, która zdecydowanie lepiej obrazuje to zjawisko niż definicja.

Cały artykuł dostępny TUTAJ

By |2015-07-03T10:43:06+00:0029 maja 2015|Artykuły|0 Comments

About the Author:

Psycholog, interwent kryzysowy, certyfikowany i akredytowany coach kryzysowy, trener biznesu i rozwoju osobistego. Współtwórczyni marki Coaching Kryzysowy i Prezes Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego. Specjalizuje się w pracy z osobami w kryzysie. Pomagam ludziom radzić sobie kryzysami, odzyskiwać równowagę, wewnętrzny spokój i energię, które zostały utracone w wyniku problemów, trudności i kryzysów emocjonalnych.

Leave A Comment

Pin It on Pinterest

Share This

Bezpłatne szkolenie video: "Jak pokonać STRES w codziennym zyciu i przestać się zamartwiać?"

Aby uzyskać dostęp do bezpłatnych szkoleń video, webinarów i dodatkowych materiałów edukacyjnych zapisz się na naszą listę. 

Gratulujemy! Zostałeś dodany lub dodana do listy. Właśnie wysłaliśmy do Ciebie e-mail z informacjami. Jeśli nie znajdziesz go w skrzynce odbiorczej sprawdź folder "Spam".