FAQ

Najczęściej zadawane pytania:

1. W jakich terminach można zapisać się do Internetowej Akademii Coachingu Kryzysowego (IACK)?

Odpowiedź: Do IACK możesz zapisać się w dowolnym czasie. W momencie gdy otrzymujemy Twoje zgłoszenie i wpłatę, od razu otrzymujesz dostęp do zasobów Akademii na platformie e-learningowej.

2. Jaka jest różnica między szkoleniem stacjonarnym a szkoleniem internetowym ACK?

Odpowiedź: Są to dwa komplementarne produkty. Jeden uzupełnia drugi, dlatego osoby które decydują się na udział w szkoleniu stacjonarnym otrzymują w ramach ceny dostęp do szkolenia internetowego (dostęp do platformy e-learningowej z zasobami), natomiast osoby decydujące się na opcję internetową, mogę ale nie musza uczestniczyć w szkoleniu na żywo, to zależy od ich potrzeb. Jeżeli się decydują na szkolenie to od ceny szkolenia odejmowana jest cena poniesiona za szkolenie internetowe, więc jest to bardzo atrakcyjna opcja. Szkolenie stacjonarne i internetowe powstały z myślą o dostosowaniu się do potrzeb kursantów, jedni będą preferowali jedną opcję, drudzy drugą, trzeci będą chcieli skorzystać i z jednego i z drugiego. 

3. Czy jest różnica w egzaminie między szkoleniem stacjonarnym i internetowym?

Odpowiedź: Nie. Egzaminy wyglądają identycznie w przypadku jednego i drugiego szkolenia.

4. Czy jest różnica w uzyskanych certyfikatach? Tzn. czy po szkoleniu internetowym na certyfikacie jest taka informacja, że to było szkolenie internetowe?

Odpowiedź: Nie. Certyfikaty po jednym i drugim szkoleniu wyglądają identycznie, dlatego że weryfikacja tego czy można przyznać certyfikat jest zdanie egzaminu który wygląda identycznie w obu przypadkach. Na certyfikacie po szkoleniu internetowym nie ma adnotacji że było to szkolenie internetowe. 

5. Co składa się na Internetową Akademię Coachingu Kryzysowego, jak ona wygląda?

Odpowiedź: Internetowa Akademia Coachingu Kryzysowego, składa się z kilku elementów. To przede wszystkim platforma e-learngowej na której zamieszczone są wszystkie materiały dotyczące Coachingu Kryzysowego, oraz uzupełane są na bieżąco o nowe zasoby. Znajdują się tam nagrania video szkoleń i webinarów, prezentacje oraz inne materiały tekstowe. Drugim elementem, jest możliwość uczestniczenia w szkoleniach internetowych na żywo (tzw. webinary), których nagrania również trafiają później na platformę.  

6. Dlaczego dostęp do IACK jest aż przez rok, czy mogę skończyć wcześniej jeśli chcę?

Odpowiedź: Rok, jest optymalnym czasem by zapoznać się z materiałami i na bieżąco uzupełniać swoją wiedzę o nowe elementy które proponujemy w ramach akademii. Zdobywanie wiedzy o kryzysie wymaga czasu, by spokojnie to „przetrawić” i poukładać sobie w głowie, powracając do tych samych treści nawet po kilka razy. Bardzo zależy nam na gruntowym przyswojeniu tej wiedzy przez uczestników, dlatego uznaliśmy że rok jest idealny by z tematem się dobrze zapoznać. Oczywiście, jeśli ktoś zechce to może do egzaminu podjeść nawet po miesiącu i jeśli zda go pozytywnie – otrzymać certyfikat. I oczywiście dostęp do Akademii będzie miał nadal przez rok.

7. Czy zapisując się do IACK muszę mieć potwierdzenie odbycia kursu z coachingu, certyfikatu lub akredytacji?

Odpowiedź: Aby zapisać się do IACK nie musisz mieć żadnych dokumentów. Natomiast, aby otrzymać certyfikat Coacha Kryzysowego, trzeba wziąć udział w IACK, pomyślnie zdać egzamin, oraz przedstawić dokumenty potwierdzające bycie coachem i/lub psychologiem. Dokumentów potwierdzających odbycie kursu, szkolenia, certyfikatu lub akredytacji z coachingu, wymagamy dopiero bezpośrednio przed wydaniem certyfikatu Coacha Kryzysowego, na zrobienie którego masz czas przez rok od momentu rozpoczęcia ACK. Rok ten może być więc czasem również na uzupełnienie wiedzy z coachingu, bądź spokojne zakończenie rozpoczętego kursu czy szkolenia. 

8. Czy podejście do egzaminu, certyfikacja i akredytacja są dodatkowo płatne?

Odpowiedź: Nie, egzamin, certyfikacja i/lub akredytacja nie są dodatkowo płatne, zawierają się w cenie IACK. Na podejście do egzaminu i zdanie go masz rok od rozpoczęcia IACK. 

9. Co, jeżeli nie podejdę do egzaminu w ciągu roku lub nie uda mi się go zdać w ciągu roku? Czy mam szansę na ponowne podejścia po roku?

Odpowiedź: Jeżeli w ciągu roku od rozpoczęcia IACK nie podejdziesz do egzaminu lub go nie zdasz, to masz możliwość ponownego przystąpienia do egzaminu (po roku od rozpoczęcia IACK) jest dodatkowo płatna w wysokości 320zł.

10. Jakie warunki muszę spełnić by otrzymać certyfikat coacha kryzysowego II stopnia, czyli akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychotraumatologiczne?

Odpowiedź: Dodatkowymi wymaganiami do otrzymania certyfikatu II stopnia, oprócz zdania egzaminu i posiadania zaświadczenia o byciu coachem, jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów psychologicznych lub podyplomowych z interwencji kryzowej lub psychotraumatologii, oraz potwierdzenie udokumentowanej praktyki coachingowej w wymiarze min. 20 godzin pracy z klientem

11. Czy po zdobyciu certyfikatu, otrzymuję jakąś pomoc w promocji siebie jako coacha kryzysowego?

Odpowiedź: Tak, zostajesz w pisany na listę coachów kryzysowych, dostępną na stronie coachingkryzysowy.pl, wraz z kontaktem do Ciebie, miastem w którym przyjmujesz oraz linkiem do Twojej strony lub opisu Twojej osoby. Klienci wchodząc na stronę mogę sami zdecydować z jakim coachem chcą pracować i kontaktują się bezpośrednio z nim. Dodatkowo, z chętnymi coachami wykonujemy krótkie wywiady, które zamieszczane są na stronie w zakładce „sylwetki coachów kryzysowych” oraz na fanpage’u coachingu kryzysowego.